26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

A może tworzyć samemu?

Przybywa osób, dla których sama konsumpcja dzieł stworzonych przez innych artystów to zdecydowanie zbyt mało. Szukają oni dla siebie szerszych możliwości i nierzadko sami odnajdują w sobie pasję tworzenia. Przesadą byłoby stwierdzić, że artystą może być każdy, choć współczesność chwilami zdaje się tak właśnie mówić.

Wśród dzieł bez wątpienia wartościowych mamy całą masę prac budzących poważne wątpliwości. Chodzi zwłaszcza o osobliwe nurty sztuki nowoczesnej, gdzie jako artyzm przedstawia się nierzadko wulgarność i brzydotę. Stąd nasza opinia, że za kreację dzieł powinni brać się ludzie obdarzeni autentycznym talentem, a nie mający zapędy prowokatorskie.

Prowokować potrafi każdy, a w prawdziwej sztuce nie chodzi o to, aby zaszokować odbiorcę. Trzeba zachwycić go uniwersalnym pięknem i zainteresować intelektualnym przesłaniem. Środki wyrazu, które służą osiągnięciu tego celu mogą być różne.

Nim podejmiemy decyzję o tym, aby podzielić się swoją sztuką ze światem, zastanówmy się, czy faktycznie mamy coś wartościowego do przekazania i czy potrafimy to zrobić.

Sprawdź również: samochody do handlu obwoźnego