26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Czapeczka niemowlęca – jak dobrze dobrać rozmiar?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że małe dziecko nie ma jeszcze wyrobionej odporności, a więc jest bardziej podatne na różne choroby niż dorośli. Co więcej, kiedy leży w wózku może mu być chłodniej niż nam, którzy się poruszamy. Dlatego też bardzo ważna jest czapeczka niemowlęca, którą dobierzemy odpowiednio do warunków pogodowych. Gdy jest zimno warto rozejrzeć się za taką z grubszego materiału, gdy jest cieplej, wystarczy czapeczka niemowlęca z lekkiej i przewiewnej tkaniny.

Jednak ważne jest to, aby taka czapeczka niemowlęca była odpowiednio dobrana pod kątem rozmiaru.

Jak powinna leżeć czapeczka niemowlęca?

Przede wszystkim jeśli chcemy, aby taka czapeczka niemowlęca dobrze spełniała swoje zadanie, to musimy dobrać jej odpowiedni rozmiar. Najlepiej będzie, jeśli będziemy mogli ją przymierzyć. Jeśli znamy rozmiar główki naszego dziecka, to możemy się nim sugerować, sprawdzając w jakim rozmiarze jest czapeczka niemowlęca, którą chcemy kupić.

Dodatkowo warto sprawdzić, czy taka czapeczka niemowlęca jest wykonana z materiału, który się rozciąga, bo wówczas może nam być łatwiej ją założyć.

Wiązana czapeczka niemowlęca?

Kiedy nasze dziecko będzie leżało i kręciło głową, może się okazać, że nawet najlepiej dopasowana czapeczka niemowlęca, będzie się zsuwała z jego głowy. Dlatego też warto mieć świadomość, że proponowana będzie nam czapeczka niemowlęca wiązana. Wówczas nie będzie się zsuwała, ani przesuwała, a dodatkowo jeśli będzie trochę luźniejsza, to i tak będzie się trzymała główki naszego dziecka.

Zobaczmy jaka czapeczka niemowlęca będzie nam oferowana i zastanówmy się, która będzie najlepsza dla naszego dziecka. Warto zwracać uwagę nie tylko na materiał, z którego jest wykonana, ale również na jej rozmiar. Nie może być zbyt luźna, ale nie może być również za ciasna, bo wówczas będzie niewygodna. Taka czapeczka niemowlęca oferowana jest w różnych rodzajach, więc nie tylko może być wygodna, ale również może posiadać ciekawe motywy, które sprawią, że nasze dziecko będzie się wyróżniało.

Więcej podobnych wpisów