26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Czy na zdjęciu do dowodu można mieć biżuterię?

Kiedy planujemy wyrobienie nowego dowodu osobistego, zwykle największą uwagę przykładamy do zdjęcia. Mamy świadomość, że jeśli tylko unikniemy zniszczenia lub zgubienia dowodu, będzie nam towarzyszyć przez najbliższe dziesięć lat.

Nic dziwnego, że chcemy wyglądać na nim jak najlepiej. Właśnie dlatego wiele kobiet przed zrobieniem fotografii rozważa założenie biżuterii.

Czy takie zdjęcie może spełniać urzędowe wymogi? Okazuje się, że delikatna biżuteria na zdjęciu dowodowym nie będzie problemem. Warunkiem jest jednak to, aby w żaden sposób nie zasłaniała owalu twarzy.

Lepiej zrezygnuj więc z pokaźnych, wiszących kolczyków na rzecz tych delikatniejszych, wkręcanych. Warto wiedzieć, że jednym z wymogów stawianych przed perfekcyjnym zdjęciem dowodowym jest jego jednolite tło.

Jeśli zdecydujesz się na biżuterię, pamiętaj, że nie powinna naruszać jednolitego tła zdjęcia. Jeśli nie jesteś pewna co do swojej biżuterii, czasami warto z niej zrezygnować, aby uniknąć ewentualnych problemów.

Biżuteria będzie bezwzględnie zaakceptowana na zdjęciu tylko w przypadku, gdyby jej usunięcie mogło spowodować uszkodzenie uszu lub twarzy. W takiej sytuacji zasłonięcie owalu twarzy lub zaburzenie jednolitego tła pozostaje bez znaczenia.

https://www.fotografy.eu/ mycie dachów Wrocław