26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Dbajmy o każdy szczegół

Dosyć często wykonujemy zdjęcia szybko, bez dokładnego przyjrzenia się, sprawdzenia kadru czy oświetlenia. To powoduje, że później nie jesteśmy zadowoleni z tego, co udało nam się wykonać, a zdjęcia które miały być pamiątką fajnego wyjazdu stają się dla nas powodem złości i irytacji. To też oznacza, że powinniśmy się dokładnie przyjrzeć jakie mamy tutaj możliwości, powinniśmy wiedzieć na co należy zwracać uwagę, aby mieć pewność, że nasze zdjęcia zawsze będą się dobrze prezentowały i że będą dla nas powodem do dumy, którymi chętnie będziemy się chwalili.

Nauczymy się dokładnie patrzeć

Powinniśmy się nauczyć, że podczas wykonywania zdjęć należy na chwilę przystanąć, przyjrzeć się temu co znajduje się przed nami, zastanowić się, w jaki sposób przygotować ujęcie, aby wszystko prezentowało się jak najlepiej. Następnie na to samo powinniśmy spojrzeć przez obiektyw aparatu, zastanowić się czy to co widzimy prezentuje się faktycznie tak jak zakładaliśmy, czy jednak powinniśmy zmienić naszą koncepcję? Poza tym, warto tutaj powiedzieć, że przy tego typu działaniach musimy zwrócić uwagę również na to, czy wszystko co planowaliśmy zamieścić na naszym zdjęciu mieści się w kadrze, czy nie będzie gdzieś obcięte. Jeśli się nie mieści, to oznacza to, że powinniśmy się trochę odsunąć, albo zmienić ustawienia obiektywu, tak aby wyglądało, że zdjęcie zostało zrobione z większej odległości. Jeśli fotografujemy ludzi, to musimy zwrócić uwagę na to, aby nie zniekształcać ich sylwetki, a więc powinniśmy zrezygnować ze wszystkich zdjęć, które będą robione z dołu czy z góry, najlepiej jeśli będziemy stali na wprost. W przypadku fotografowania dzieci, nie możemy zapominać o tym, aby przykucnąć przed nimi, bo tylko wówczas będziemy mogli je objąć w odpowiedni sposób.

Światło ma spore znaczenie

Przygotowując się do zrobienia zdjęcia, musimy pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na wiele szczegółów. To oznacza, że między innymi powinniśmy zwrócić również uwagę na padające światło. Na to, czy nie pojawiają się gdzieś cienie, które sprawią, że fotografowany przez nas obiekt będzie niewyraźny, przyciemniony, a jego ogólny kształt będzie zaburzony. Dodatkowo powinniśmy zwrócić również uwagę na to, czy nie robimy zdjęcia prosto w słońce czy w lampę, bo wówczas całość zdjęcia będzie prześwietlona, a to co chcieliśmy na nim uwiecznić będzie ciemne. Jeśli mamy zbyt mało światła, to warto wybrać inne miejsce, albo jeśli jest taka możliwość, zapalić więcej świateł. Jednak przy tej drugiej opcji musimy pamiętać, że wówczas pojawi się więcej cieni, my sami również będziemy je rzucali, a to oznacza, że musimy zwrócić większą uwagę, czy nie pojawiły się one w naszym kadrze. Jeśli tak, będzie to oznaczało, że musimy inaczej stanąć, aby tego cienia tam nie tworzyć. Jeśli chcemy, aby nasze zdjęcie wyszło ładne i dopracowane, musimy podczas jego wykonywania zwrócić uwagę na wiele szczegółów.

Im dokładniej się im przyjrzymy, tym większa będzie szansa, że wyeliminujemy wszystkie te rzeczy, które mogłyby w negatywny sposób wpływać na wygląd naszego zdjęcia.

stare pocztówki poznań adwokat łódź