26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Jak sprawdzić odporność naszego dziecka

Ciężko jest określić, czy nasze dziecko jest odporne czy nie, dopóki nie porównamy go do innych rówieśników w przedszkolu czy też w szkole. Jednak aby mieć pewność co do działania organizmu dziecięcego na poszczególne wirusy czy też bakterie, warto zastosować kilka podstawowych badań. Ważna kwestia to oczywiście regularne badania krwi. Tylko one są w zasadzie w stanie łatwo i szybko wskazać poziom zapotrzebowania na poszczególne witaminy i minerały, co pomoże nam w ułożeniu zróżnicowanej i zbalansowanej diety dla dziecka.

Warto przyzwyczaić dzieci do okresowych badań krwi, które przydadzą się także w przyszłości. Kolejny aspekt to wykonanie testów na alergię. Alergia ma czasem różne objawy, które mogą nas mylić i wyglądać jak symptomy poważnej choroby. Tymczasem może być to związane z uczuleniem na przykład na pyłki traw czy też na kurz.

Dlatego też szybkie wykonanie testów alergicznych w sezonie powinno być dla nas odpowiedzią na to, czego nasze dzieci powinny się wystrzegać od najmłodszych lat.

importer zabawek www.zabicbobra.pl