26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Jedz awokado: na zdrowie!

Twoje zdrowie w dużej mierze zależy od Ciebie i od tego co jesz. Ważne jest, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych: białka, węglowodanów oraz tłuszczów. Te ostatnie dzielą się jednak na dobre i złe. Te dobre, pochodzenia naturalnego, są zdecydowanie lepiej przyswajane przez organizm, a dodatkowo nie wpływają negatywnie na cholesterol.

Gdzie znaleźć zdrowy tłuszcz? Zdrowy tłuszcz możesz znaleźć w awokado. To owoc zyskujący coraz większą popularność w Polsce. Jego główną zaletą jest to, że obniża on poziom złego cholesterolu, dodatkowo chroni serce, a także przeciwdziała nowotworom, przede wszystkim prostaty i piersi. To bardzo zdrowy owoc, który dzięki zawartości potasu, witamin A, B, C, E oraz luteiny, w niewyobrażalnie wysokim stopniu wpływa na zdrowie całego organizmu.

Owoc ten można podawać na wiele sposobów. Może on zastąpić masło, być podstawą sosu, a także składnikiem sałatki. Awokado to źródło zdrowego tłuszczu i wielu niezbędnych witamin. Jest to jednak owoc wysokokaloryczny, który należy jeść z umiarem, jednak nigdy nie należy rezygnować z niego wcale.