26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Kiedy dzieci zaczynają mówić?

Wychowanie dzieci to bardzo wiele różnorodnych wyzwań. Z pewnością jednym z nich jest nauka przez dziecko mówienia, a później czytania i innych aktywności. Podobno dziewczynki zaczynają mówić wcześniej, a chłopcy później i zazwyczaj rzeczywiście tak jest. Zdarzają się jednak wyjątki i mamy obserwują, że półtoraroczny chłopiec potrafi powiedzieć więcej niż dwuletnia dziewczynka.

Z pewnością wiele zależy od tego, jakie jest nastawienie rodziców i jakie są ich metody wychowawcze. Dzieci, którym poświęca się dużo uwagi, z którymi się rozmawia, objaśnia się im świat, czyta książeczki i pokazuje obrazki. Zazwyczaj takie dzieci o wiele szybciej uczą się mówić, zadają pytania i więcej rozumieją. W ten sposób bowiem rodzice uczą je otwartości, inspirują, zarażają różnymi pasjami.

Najlepiej robić to od początku. Wychowanie to bowiem kształtowanie człowieka już od pierwszych dni po jego narodzeniu. Warto więc poświęcać dzieciom jak najwięcej uwagi, aby jak najszybciej nauczyły się mówić i nie tylko. Niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami chłopca czy dziewczynki.