26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Konstrukcje z rolek i ołówków

Niewiele jest tańszych produktów niż rolka papieru toaletowego. Jednak to ten papier może stać się pretekstem do wielu zabaw i kreatywnych działań. Co tata majsterkowicz może podpowiedzieć małemu twórcy? Na przykład to, by odkładał rolki od papieru, gdy ten się skończy.

Kilka takich kartonowych cylindrów wystarczy, by stworzyć improwizowaną wersję klocków lego. Jak to możliwe? To bardzo proste. Musi tylko podziurawić kolejne rolki, najlepiej z czterech stron u góry i na dole.

Możesz też wykonać większą liczbę otworów, jednak wówczas rośnie ryzyko, że karton będzie się darł. Do tego przyda się zestaw drewnianych ołówków albo kredek. Co dalej można zrobić z takimi rekwizytami? Ołówki wkładaj w utworzone w rolkach otwory.

Najlepiej, by dziurki były na tyle ciasne, że ołówek czy kredka będą wchodzić z pewnym oporem. W ten sposób możesz łączyć rolki pomiędzy sobą i stworzyć dużą, skomplikowaną konstrukcję. Dobrym pomysłem jest też obklejenie rolek kolorowym papierem.

Wówczas kolejne budowle nie będą takie szare, co mogłoby się nie spodobać dzieciom. Pamiętaj też, że warto najpierw zgromadzić dużą liczbę rolek. Im więcej ich będzie, tym bardziej złożone konstrukcje będziecie mogli stworzyć.

Oczywiście taka zabawa nie zastąpi wspomnianych klocków lego czy innych fabrycznie produkowanych zabawek. Jest jednak dobrym rozwiązaniem przynajmniej na jeden wieczór. Gdy dzieci narzekają na nudę, taki patent na kreatywną rozrywkę przypadnie naszym pociechom do gustu.

https://www.lamix.pl/ www.burnarj.pl