26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Nie ma się czego bać!

Pojawienie się dziecka w rodzinie (szczególnie pierwszego) oznacza poważne zmiany w życiu młodego małżeństwa. Od tej chwili para nie może być już skupiona na sobie, ale priorytetem staje się wychowanie malucha, który będzie pociechą, a w przyszłości nieocenionym wsparciem.

Bycie rodzicem z całą pewnością jest wyzwaniem i nie należy tej sprawy bagatelizować. To czas, w którym wiele osób musi naprawdę dorosnąć i stanąć naprzeciwko realnej odpowiedzialności – bo mały człowiek to wielka sprawa.

Pojawia się pytanie, czy być rodzicem jest łatwo. Chwilami z pewnością nie, jednak nie powinno to kogokolwiek zniechęcić do wejścia na kolejny poziom społecznych funkcji.

Satysfakcja z opieki nad potomstwem najczęściej z nawiązką rekompensuje cały wysiłek i wszelkie wyrzeczenia, które należy ponieść. Na samym początku jest ich najwięcej, bo im dziecko mniejsze, tym więcej wymaga uwagi, czasu i aktywności.

Wkrótce wszystko się uporządkuje, a oboje rodziców nabiorą jakże pomocnej w takich sytuacjach wprawy. Zanim to nastąpi trzeba będzie konfrontować się z czynnościami, które dotąd były znane co najwyżej z opowieści lub filmów instruktażowych.

Właściwa pielęgnacja noworodka to rzecz bardzo istotna. Chodzi w niej nie tylko o to, by maluch czuł się jak najlepiej, był zadbany i szczęśliwy.

To też droga budowania silnej więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem, która będzie owocować jeszcze długo. Dla wątpiących w swoje siły mamy dobrą wiadomość – w prasie oraz w internecie nie brakuje świetnych porad, które wszystko ułatwią.