top
logo


Home O SZKOLE Kurs Pierwszej Pomocy No images
Kurs Pierwszej Pomocy PDF Drukuj Email

     Dnia 18 grudnia 2009r w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy przeznaczony dla uczniów klasy Ic  o profilu promedycznym. Zajęcia odbywały się w sali chemicznej 206 w  godz. 8.00- 14.30 i prowadzone były przez wykwalifikowanego ratownika medycznego.

Podzielono je na dwie części: teoretyczną i ćwiczenia.  Podczas zajęć nabyliśmy umiejętności jak postępować w przypadku udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, gdy zaszłaby tego konieczność. Po wykładzie odbyła się interesująca dyskusja, w której uczniowie wymieniali swoje zdania i zgłaszali uwagi. 
 Następnie obejrzeliśmy ciekawy i wstrząsający film, który przedstawiał sceny z wypadków drogowych spowodowanych lekkomyślnością najczęściej młodych kierowców, brakiem przewidywania przez nich możliwych zdarzeń na jezdni i ich skutków. Najczęstszą przyczyną wypadków jest brawura i nieodpowiedzialność kierujących, którzy jadą po spożyciu alkoholu, narkotyków, a także ze zbyt dużą prędkością.
  Część praktyczna polegała na wykonywaniu różnego rodzaju ćwiczeń na fantomach, w tym sztucznego oddychania, postępowania w sytuacji, gdy wypadkowi ulegnie dziecko, nauki bandażowania, posługiwania się kocem termicznym, itd. Dowiedzieliśmy się także, co powinno znaleźć się w podręcznej apteczce.
  Następne zajęcia odbędą się za kilka miesięcy. Po ich ukończeniu każdy uczestnik otrzyma certyfikat. Warto jest wziąć udział w takim spotkaniu i nauczyć się czynności ratujących ludzkie życie.

 Arleta Gruszkowska IC

Zmieniony ( Poniedziałek, 14 Czerwiec 2010 14:16 )
 
Ulti Clocks content

 

 ul. Alpejska 16
 04-628 Warszawa
 tel./fax (022) 812 11 03
 tel. (022) 812 11 04
 poczta@26lo.waw.pl

GOŚCIE

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

FUNDACJA ROSA

Przekaż 1% Swojego Podatku
Na Szkołę Twojego Dziecka!!!

Nasz identyfikator:
139770


bottom

Stworzone dzięki Joomla!. XHTML Designed by: Free Joomla 1.5 Theme, web hosting. Validand CSS.