26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Pij mleko będziesz wielki

Pij mleko będziesz wielki, to hasło reklamowe znane jest chyba wszystkim. Nie bez powodu przeprowadza się tak głośne akcje, skupiające uwagę na konieczności wprowadzania odpowiedniej ilości wapnia do diety dziecka. Jak wiadomo ten składnik nie tylko wpływa na wzmacnianie kości i ograniczenie ich podatności na złamania, ale chroni ząbki przed próchnicą, utrzymuje  pracę mięsni, układu krążenia oraz trawienie. Dlatego najważniejszym pokarmem podawanym dzieciom, już od pierwszych chwil po narodzinach jest mleko.

Nie ma znaczenia, czy będzie to mleko matki, czy modyfikowane obydwa dostarczają odpowiednią ilość wapnia. Natomiast po szóstym miesiącu życia, aż do zakończenia trzeciego roku, gdy odstępuje się od karmienia piersią oraz butelką, należy szczególnie zadbać o dostarczenie tego ważnego pierwiastka. W diecie dziecka powinny znaleźć się produkty, które są bogate w wapń. Wiele płynnych postaci produktów, takich jak jogurt, kefir, maślanka czy inne nawet smakowe mleczne napoje to dobry pomysł.

Wapń jest również dostępny w serach żółtych oraz topionych, twarożkach, które można podawać dzieciom. Zaleca się jednka spożywanie nie więcej niż dwóch plasterków sera dziennie. Bardzo dużo potraw zawiera wapń, dzięki czemu dbanie o jego poziom w organizmie dziecka nie jest trudne. Ryby, buraczki, botwinka, suszone owoce, płatki to lubiane przez dzieci produkty i o bardzo wysokiej zawartości tego dobrego minerału.

Dieta bogata w cenne pierwiastki jak wapń, ale również magnez oraz cynk uzupełnia niedobory tych cennych pierwiastków, niezbędnych do prawidłowego rozwoju i wzrostu kości.

https://www.dagrasso.pl/bialystok-centrum/kontakt https://showroom.amica.pl/kurs-kuchnia-wloska https://spicetree.pl/