26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Tata sam urządzi pokój

Masz talent majsterkowicza? To świetnie, w takim razie czeka cię sporo zabawy z urządzeniem pokoju dla dziecka. A może miałeś zamiar kupić gotowe produkty lub zamówić cały projekt? Te ostatnie rozwiązania są na pewno bardziej kosztowne. Jeśli jednak nawet stać nas na zakup pełnego wyposażenia, czasem i tak warto wybrać trudniejszą, ale bardziej satysfakcjonującą drogę, czyli robienie samemu tak wiele, jak tylko się da.

Dziecko, gdy dorośnie, na pewno będzie dumne z taty, który sam urządzał pokój. Co możesz zrobić? Na to pytanie zapewne masz już sto gotowych odpowiedzi. Malowanie ścian lub tapeta, stworzenie szafki, stolika albo półek na zabawki… możliwości jest wiele.

Oczywiście trudno samemu wykonać pełne wyposażenia, łącznie z dużym szafami, lampami czy łóżkami – niektóre elementy wystroju warto zostawić fachowcom. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by spróbować zmontować choć jedną półkę czy prosty stolik. Nie musi to być bardzo skomplikowany czy ozdobny mebel.

Prostota jest w modzie. Zbijanie półek czy stolików to również zajęcie dla mniej wprawnych majsterkowiczów. Im mniejsze masz doświadczenie, tym prostszy mebel staraj się wykonać.

Lepiej wykonać dobrze mało zaawansowany projekt niż zepsuć ten skomplikowany. A może boisz się, że strona estetyczna pokoju ucierpi na Twoich starań? Tych wątpliwości możesz się pozbyć, gdy tylko poczytasz trochę o podstawach aranżacji wnętrz. Dobór dwóch, trzech barw i prostych mebli wystarczy, by stworzyć naprawdę ładny i użyteczny pokój.