26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Wprowadzamy mleko następne

Przekroczenie pierwszego pół roku życia dziecka to czas na ogromne zmiany nie tylko w jego rozwoju. Dziecko potrafi już siedzieć, rosną mu pierwsze ząbki i wypowiada pierwsze słowa. Związany z tymi czynnościami wysiłek, jaki musi włożyć dziecko, kosztuje go zużyciem dużej dawki energii, przez co potrzebuje więcej pożywienia dla prawidłowego rozwoju. W tym miesiącu życia przychodzi czas na wprowadzenie mleka następnego. O ile już karmimy dziecko od urodzenia mlekiem modyfikowanym to teraz bez problemu przechodzimy na kolejny etap numer dwa.

Jednak, gdy do tej pory dziecko karmione było wyłącznie piersią, to zaczyna się również nowy proces nauki karmienia butelką. Często dzieciom ciężko przestawić się na silikonowe smoczki i inny smak mleka. W takiej sytuacji warto skorzystać z pomocy męża, wtedy dziecko przyzwyczajone, że to mama je karmiła, nie będzie aż tak poszukiwać piersi mamy. Choć początki bywają trudne to mimo wszystko, dziecko szybko nauczy się ssać smoczek. Mleko następne jest niezwykle ważne ze względu na bardzo dobrze opracowany skład, poprzez wprowadzenie wszystkich niezbędnych składników, jak wapń, białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy, niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka.

Wybór odpowiedniego mleka nie jest łatwy, biorąc pod uwagę ilość dostępnych marek, warto poradzić się lekarza, który zna wszystkie problemy naszej pociechy, które będą wymagały wprowadzania produktu dla alergika, z probiotykami, czy dla dzieci, które mają tendencje do ulewania mleka.

oświetlenie do mieszkania kraków www.nstt.pl