26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Współczesny szamanizm

Czy jest tak, że ludzie w XXI wieku, pomimo łatwego dostępu do informacji i bardzo zaawansowanego stanu wiedzy naukowej, tym chętniej odwołują się do tego, co wymyka się racjonalnemu poznaniu? Wiara w ezoterykę i rosnąca popularność telewizyjnych wróżbitów może na to wskazywać. Niektórzy w jednym szeregu z wiarą w karty tarota oraz runy ustawiają wiarę w to, że można się skutecznie leczyć za pomocą homeopatycznych wyrobów. Starcie pomiędzy twardym racjonalizmem a założeniami opartymi na wierze trwa w zasadzie od epoki oświecenia, kiedy to główny nurt filozofii zwrócił się przeciwko metafizyce i religii.

Jeśli ktoś chce dziś odwoływać się do tych koncepcji, musi walczyć z homeopatią, a przynajmniej taka logika się nasuwa. Należy jednak uważać na to, by przy okazji nie zacząć podważać prawa społeczeństwa do swobodnego wyboru. Czy ktokolwiek jest przymuszany do tego, aby sięgać po leki homeopatyczne? Nie.

Są one jednymi z wielu, które czekają na półkach aptek. Jeśli nie mamy do nich zaufania, nie musimy ich kupować. I chyba na odwołaniu się do odpowiedzialności za siebie warto te rozważania zakończyć.

szczepionki dobry proktolog poznań www.zetacorse.com