26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Z kolegą raźniej

Boisz się, że twoje dziecko podczas pobytu na kolonii będzie czuło się wyobcowane i samotne? Nic dziwnego, z tego typu obawami zmaga się wielu rodziców. Wakacyjne wyjazdy, podczas których spotykamy wyłącznie obcych ludzi, należą do bardzo fascynujących przeżyć, ale bywają też bardzo stresujące. Aby zaoszczędzić swojemu dziecku dodatkowych emocji, dobrze jest zadbać o to, by miał odpowiednie towarzystwo.

Najlepiej jest zorganizować wyjazd w taki sposób, by dziecku towarzyszył ktoś znajomy. Zanim wybierzesz i opłacisz konkretną wycieczkę, porozmawiaj z rodzicami innych dzieci z jego klasy czy grupy. Być może okaże się, że któryś z nich zmaga się z dylematem podobnym do twojego? Dobrym rozwiązaniem jest także rozejrzenie się wśród rodziny i znajomych, którzy mają dzieci w podobnym wieku do twojego.

W ten sposób nie tylko pomożesz swojemu dziecku, ale także – jak sam się potem przekonasz – sam będziesz czuł się o wiele spokojniejszy. Jeśli masz dwójkę dzieci w podobnym wieku, także mogą dobrze czuć się na wspólnej kolonii. Przekonasz się, że nawet te maluchy, które na co dzień kłócą się i droczą, w warunkach innych niż domowe będą zachowywać się zupełnie inaczej.

zlobekgdansk.pl www.rostowski.info