26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży

Od najmłodszych lat dla dzieci organizowane są zajęcia ruchowe już w przedszkolu później w szkołach od podstawowej do średniej.

Chodzi przede wszystkim o to by wyrobić w dzieciach nawyk ćwiczenia a dzięki temu doprowadzić do prawidłowej budowy i postawy ciała.

Niestety w dzisiejszych czasach dzieci i młodzież zdecydowanie bardziej lubi relaks i rozrywkę bierną przy komputerach, tabletach.

Coraz więcej z nich ma zwolnienia lekarskie z wychowania fizycznego a w konsekwencji coraz więcej młodych ludzi ma problemy z otyłością również w Polsce.

Nie można uogólniać i mówić, że wszystkie zwolnienia są bezpodstawne niemniej jednak bardzo duża ich ilość taka właśnie jest.

Kolejną negatywną sytuacją jest to, że jeśli młodzi ludzie nie będą mieli „zaszczepionej” chęci ruchu trudniej im będzie się do niego przekonać w późniejszym czasie, czyli życiu dorosłym.

Dzięki licznym kampaniom społecznościowym coraz większą uwagę zwraca się na wychowanie fizyczne, poza bardziej restrykcyjnymi wymogami dotyczącymi zwolnień wprowadza się różne rodzaje sportów w ramach tych zajęć by przekonać do nich młodych ludzi.

www.projekty-iz.pl