26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Zbuduj niezapomnianą bazę

W amerykańskich filmach najczęściej przewijającym się motywem w kontekście rodzinnego majsterkowania jest budowanie domku na drzewie. W Polsce królują raczej nie domki, ale bazy i niekoniecznie na drzewie. Gdzie można postawić bazę dla rycerzy, żołnierzy czy drużyny gwiezdnych wojowników? W wielu miejscach.

Posiadasz działkę obok domu? W takim razie pole do popisu jest bardzo duże. A może nie masz działki, ale jest chociaż dodatkowy budynek gospodarczy ze strychem? Lub strych nad mieszkaniem? To również idealne miejsca na dziecięcą siedzibę. A jeśli zajmujesz lokal w bloku, to też nic straconego.

Zaimprowizowana baza może powstać nawet w pokoju dziecięcym czy salonie. Baza jest doskonałym pomysłem, bo dzieci cieszą się z niej właściwie niezależnie od wieku. Nawet niejeden gimnazjalista chętnie posiedziałby w takim miejscu i debatował nad kolejnymi misjami – tylko prestiż wśród kolegów mu na to nie pozwala.

Jednak zarówno małe, jak i nieco starsze dzieci w bazie będą czuły się niemal jak w domu. Zwłaszcza, gdy przygotują ją sami pod kontrolą taty. Jak stworzyć podobne dzieło? Nie sposób wskazać jednego, trafnego sposobu.

Wszystko zależy od warunków, zapału i możliwości czasowych rodziców. Czasem wystarczy wygospodarować np. nieco miejsca na nieurządzonym poddaszu, pod sufitem powiesić jakąś lampkę i kartony lub cienkie płyty, by zbudować ścianę.

Jeśli chcemy włożyć w to przedsięwzięcie więcej wysiłku, możemy np. utworzyć ścianę z drewnianych pali na podwórku albo rozwiesić plandekę na kilku palach zaznaczających rogi pomieszczenia. Opcji jest mnóstwo, wystarczy odrobina wyobraźni.

www.tidgp.pl