26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Co powinniśmy przynieść sami?

Przychodząc na siłownię mamy prawo oczekiwać, że zapewni nam ona solidny sprzęt do ćwiczeń, zadbane i czyste szatnie, a także instruktorów ze specjalistyczną wiedzą. To oczywiste elementy usługi za jaką płacimy. Jako klienci i osoby ćwiczące musimy jednak pamiętać, że o pewne kwestie trzeba zadbać we własnym zakresie.

Nim przystąpimy do pierwszych zajęć warto zaopatrzyć się w odpowiednie rękawiczki. Bez problemu można kupić modele dedykowane właśnie do pracy ze sprzętem na siłowni. Zwykle są to miękkie wyroby z oddychającej tkaniny lub specjalnego tworzywa.

Zapewniają znakomitą chwytność i odprowadzają wilgoć, tak aby nie kumulowała się pod materiałem, zupełnie jak odwilżacze. Oczywiście na siłowni niezbędny jest odpowiedni strój. Tu sprawdzą się zarówno specjalne koszulki dla aktywnych, wykonane z materiałów o optymalnych właściwościach, jak też proste bawełniane T-shirty i krótkie spodenki.

Najważniejsza jest wygoda, a tę każdy ma w zwyczaju definiować po swojemu. Obowiązkowy element to także ręcznik do wycierania potu – najlepiej z bawełnianej frotty. Cechuje go znakomita chłonność, a to jest bardzo ważna cecha.

https://www.pencopolska.pl/academy/jak-przygotowac-sie-do-wyscigu-cyclocross/