26lo.waw.pl

w dużym mieście życie jest szybszze

Warto ćwiczyć!

Jeśli na co dzień brakuje nam energii, jesteśmy wiecznie zmęczeni, a podczas wbiegania do schodach do domu łapiemy zadyszkę, to chyba nadszedł już najwyższy czas na rozpoczęcie treningów. Nawet kilka godzin ćwiczeń w tygodniu, jeśli będzie się je wykonywało systematycznie, może znacznie poprawić jakość naszego życia. Owszem, nie łatwo jest zmobilizować się do cyklicznych ćwiczeń, jednak z pewnością warto spróbować. Zyska na tym nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne.

Jeśli mamy problemy z mobilizacją do ćwiczeń, to zawsze możemy zapisać się na zajęcia grupowe – na nich zawsze łatwiej jest się zmobilizować. Jeśli wpiszemy się na listę, to podejmiemy pewne zobowiązanie i to nie tylko wobec siebie. Ćwicząc w domu lub indywidualnie na siłowni, sami jesteśmy swoimi trenerami i nikt na nas nie patrzy. Ćwiczenia grupowe są zupełnie inne – odbywają się zawsze o tych samych godzinach w określonych odstępach czasu i prowadzone są przez instruktora.

Warto zapisać się na przykład na Indoor Cycling i to nie tylko jeśli jest się miłośnikiem kolarstwa. Omawiany rodzaj zajęć jest przede wszystkim interesujący i urozmaicony – nie sposób się podczas nich nudzić. Jazda na rowerze stacjonarnym, jeśli będziemy się do nie właściwie przykładać, pozwoli nam poprawić wygląd naszej sylwetki, polepszyć kondycję czy też wzmocnić mięśnie. Zyska na tym również nasza psychika.

Wzmożona aktywność fizyczna powoduje powstawanie w organizmie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Jeśli chcemy mieć lepszy chumor, to po prostu podejmijmy systematyczne treningi.

orbitrek magnetyczny czy eliptyczny https://www.pencopolska.pl/blog/rola-suplementacji-w-sporcie/